Independent and cutting-edge analysis on Turkey and its neighborhood

Turkish Policy Quarterly (TPQ), üç ayda bir İngilizce olarak basılan ve uluslararası ilişkiler, enerji, güvenlik, sürdürülebilirlik, ekonomi, insan hakları ve küresel ısınma gibi farklı konulara odaklanan İstanbul merkezli bir yayındır.

TPQ, 2002’den bu yana siyasal, stratejik, sosyal ve iktisadi dinamikleri hızla değişen Türkiye ve çevresindeki bölgelerde yaşananları yakından takip ederek farklı görüşleri dengeli bir şekilde dünya kamuoyu ile paylaşıyor ve eleştirel düşünceyi teşvik eden yapıcı analizler sunuyor.

Çeşitli makale ve söyleşiler içeren TPQ, dünyanın önde gelen karar alıcılarının yanı sıra, sivil toplum, iş dünyası, medya ve üniversitelerden de çok sayıda yazarın katkısına yer vermektedir. TPQ'ya makale ve söyleşileri ile katkıda bulunan önde gelen isimlerin bir listesini bu sayfada görebilirsiniz: http://turkishpolicy.com/contributors

Gelişme ve daha geniş kitlelere ulaşma hedefi ile yoluna devam eden TPQ, bir çok kurum, kuruluş, sivil toplum örgütü ve üniversite ile ortak çalışmalar yürütüyor. Bu çalışmalara örnek olarak; NATO (Yaz 2004, Bahar 2009, Bahar 2010, Sonbahar 2011, Sonbahar 2012, Sonbahar 2013, Sonbahar 2014, Sonbahar 2015, İlkbahar 2016, Bahar 2017, Yaz 2018), Hollanda Başkonsolosluğu Matra Programı (Sonbahar 2017, Kış 2018, Bahar 2018, Yaz 2018), Atlantik Konseyi (Sonbahar 2018), Avrupa Komisyonu (Bahar 2006) ve Friedrich Naumann Vakfı (Bahar 2011, Bahar 2012, Kış 2013) gibi kuruluşların desteğiyle basılan TPQ sayıları online platformumuzda bulabilirsiniz.

Buna ek olarak TPQ çeşitli kurumlarla işbirliği içinde güncel konuları yapıcı bir şekilde ele alan yuvarlak masa toplantıları düzenlenmektedir. Bu bağlamda TPQ kanaat önderlerinin, siyasi liderlerin, diplomatik misyon temsilcilerinin, akademisyenlerin, basın ve iş dünyasının bir araya gelip Türkiye ve çevresindeki güncel olayları tartıştığı, yerel ve küresel siyasete etkilerini değerlendirdikleri güvenilir bir  platform olarak öne çıkmaktadır. 

TPQ günümüze kadar toplamda 33 tane yuvarlak masa toplantısı olmak üzere 150'den fazla etkinlik organize etmiştir. Bu etkinliklere akademiden, iş dünyasından, basından ve sivil toplumdan yüksek seviyede katılım gösterilmekte ve etkinlikler uluslararası ilgi görmektedir. 

3000 adet basılan dergi, geniş dağıtım ağı sayesinde yurtiçi ve yurtdışı abonelerinin yanı sıra, birçok üniversite ve düşünce kuruluşunun kütüphanesine, Türkiye, Avrupa, ABD, Ortadoğu ve Kafkas ülkelerinin siyasi liderleri ve basın mensuplarına ulaştırılıyor. TPQ aynı zamanda milyonlarca kullanıcıya hizmet veren EBSCO veritabanı, İdealonline Süreli Yayın Veritabanı ve Turkcell Dergilik’in de üyesidir.

Yuvarlak masa toplantılarının tam listesine ve destekçilerine bu adresten ulaşabilirsiniz: http://turkishpolicy.com/files/contentfile/file-tpq-kit-summer-2019-7991.pdf

TPQ ile ilgili kanaat önderlerinin yorumlarına bu adresten ulaşabilirsiniz: http://turkishpolicy.com/testimonials

 

This issue was published in collaboration with the Friedrich Naumann Foundation Turkey Office.
From the Desk of the Editor TPQ’s Fall 2019 issue, published in collaboration with the Friedrich Naumann Foundation, titled Populism and the Age of Upheaval, examines the rise of populism and its impact on the international order – from governance issues to the environment to gender ideology. Since 2016, the world has been monitoring and trying to forecast the turnout of a series of events that started with...
STAY CONNECTED
SIGN UP FOR NEWSLETTER
FACEBOOK
PARTNERS